Portret van een onbekende vrouw
Camille de Peretti
Nederlands | 16-04-2026 | 296 pagina's
9789026372957
Hardback
Bekijk inkijkexemplaar
23,99
Korte beschrijving/Annotatie
Geïnspireerd op het ongelooflijke verhaal van een iconisch werk van schilder Gustav Klimt creëerde Peretti een meesterlijke familieroman vol liefde, familiegeheimen, drama en verraad.
Tekst achterflap
De feiten: Gustav Klimts 'Portret van een dame' – geschilderd in Wenen in 1910 – werd in 1916 aangekocht door een anonieme verzamelaar. Een jaar later werd het door de meester zelf geretoucheerd en vervolgens in 1997 gestolen, om in 2019 teruggevonden te worden in de tuinen van een Italiaans museum. Nog steeds weet niemand wie de vrouw op het schilderij was, en de turbulente geschiedenis van haar portret is omringd door mysteries.
In 'Portret van een onbekende vrouw' verbeeldt Camille de Peretti het lot van Martha, de vrouw op het portret, en haar nakomelingen op verbluff ende wijze. Van de straten van Wenen in 1900 tot het Texas van de jaren tachtig en van Manhattan tijdens de Great Depression tot hedendaags Italië. Een meesterlijk fresco waarin familiegeheimen, gedoemde liefdes en mysterieuze verdwijningen met elkaar worden verweven.
‘Een meesterlijke familieroman vol liefde, familiegeheimen, drama en verraad.’ – Le Parisien
‘Liefde, kunst en schoonheid… Alle ingrediënten voor een bestseller zitten hierin!’ – ELLE
Beschrijving
De feiten: Gustav Klimts 'Portret van een dame' – geschilderd in Wenen in 1910 – werd in 1916 aangekocht door een anonieme verzamelaar. Een jaar later werd het door de meester zelf geretoucheerd en vervolgens in 1997 gestolen, om in 2019 teruggevonden te worden in de tuinen van een Italiaans museum. Nog steeds weet niemand wie de vrouw op het schilderij was, en de turbulente geschiedenis van haar portret is omringd door mysteries.
In 'Portret van een onbekende vrouw' verbeeldt Camille de Peretti het lot van Martha, de vrouw op het portret, en haar nakomelingen op verbluff ende wijze. Van de straten van Wenen in 1900 tot het Texas van de jaren tachtig en van Manhattan tijdens de Great Depression tot hedendaags Italië. Een meesterlijk fresco waarin familiegeheimen, gedoemde liefdes en mysterieuze verdwijningen met elkaar worden verweven.
‘Een meesterlijke familieroman vol liefde, familiegeheimen, drama en verraad.’ – Le Parisien
‘Liefde, kunst en schoonheid… Alle ingrediënten voor een bestseller zitten hierin!’ – ELLE
Details
| EAN : | 9789026372957 |
| Uitgever : | Ambo/Anthos Uitgevers |
| Vertaler : | Marga Blankestijn |
| Publicatie datum : | 16-04-2026 |
| Uitvoering : | Hardback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 222 mm |
| Breedte : | 150 mm |
| Dikte : | 31 mm |
| Gewicht : | 466 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 296 |
| Keywords : | klimt gustav;romans;kunst;familie |