Look What You Made Me Do
John Lanchester
Engels | 12-03-2026 | 320 pagina's
9780571298679
Paperback / softback
22,99
Tekst achterflap
From the bestselling author of Capital comes this satirical psychological thriller - think the acid black wit of Jesse Armstrong or Jonathan Coe meets Notes on a Scandal by way of the British middleclass.
Beschrijving
From the bestselling author of Capital comes this satirical psychological thriller - think the acid black wit of Jesse Armstrong or Jonathan Coe meets Notes on a Scandal by way of the British middleclass.
Details
| EAN : | 9780571298679 |
| Uitgever : | Penguin Random House USA |
| Publicatie datum : | 12-03-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Engels |
| Hoogte : | 235 mm |
| Breedte : | 155 mm |
| Dikte : | 25 mm |
| Gewicht : | 378 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 320 |