23,95
Tekst achterflap
Two months after the Earth is taken over by an alien species, a space probe detects a faint signal from the edge of the solar system and attempts to make contact, despite the dangers the signal hints at, relying on a linguist with multiple personalities to make the first contact and attempt a peace agreement.
Beschrijving
Two months after the Earth is taken over by an alien species, a space probe detects a faint signal from the edge of the solar system and attempts to make contact, despite the dangers the signal hints at, relying on a linguist with multiple personalities to make the first contact and attempt a peace agreement.
Details
| EAN : | 9781250237484 |
| Uitgever : | Palgrave Macmillan |
| Publicatie datum : | 21-04-2020 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Engels |
| Hoogte : | 208 mm |
| Breedte : | 137 mm |
| Dikte : | 32 mm |
| Gewicht : | 327 gr |
| Status : | Te Bestellen |
| Aantal pagina's : | 384 |
| Reeks : | Firefall |