27,99
Voorraad
Bestelbaar
Tekst achterflap
From the author of the international bestseller Life of Pi, a fabulous novel connecting the lives of a foot soldier in the Trojan War with a scholar struggling to make sense of his life in modern-day Oxford.
Beschrijving
From the author of the international bestseller Life of Pi, a fabulous novel connecting the lives of a foot soldier in the Trojan War with a scholar struggling to make sense of his life in modern-day Oxford.
Details
| EAN : | 9781838859084 |
| Uitgever : | Penguin Random House USA |
| Publicatie datum : | 02-04-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Engels |
| Hoogte : | 234 mm |
| Breedte : | 153 mm |
| Dikte : | 27 mm |
| Gewicht : | 442 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 352 |
| Keywords : | homerus;griekenland;oudheid;gezin;oorlog;trojaanse oorlog;heldendichten;grieks-romeinse mythologie;mythen sagen en legenden;romans |