Als je niet gepakt wil worden dood de schapen dan
Anna Maschik
Nederlands | 11-03-2026 | 223 pagina's
9789023964049
Hardback
Bekijk inkijkexemplaar
23,99
Korte beschrijving/Annotatie
Stap binnen in een wereld waar magie en rauwe werkelijkheid elkaar ontmoeten. Een verhaal dat verrast, ontroert en nog lang blijft nazinderen.
Tekst achterflap
In ‘Als je niet gepakt wil worden dood de schapen dan’ schept Anna Maschik een bijzonder universum: een vrouw verandert langzaam maar zeker in een citroenboom, een jongen wordt slapend geboren en een grootmoeder steelt ’s nachts dakpannen… Tegelijkertijd is dit boek ook een familieroman die de harde werkelijkheid van het boerenleven blootlegt. Hoofdpersoon Alma volgt haar familiegeschiedenis vier generaties terug en beschrijft hoe haar moeder, grootmoeder en overgrootmoeder hun lot, lichamen én geheimen met elkaar deelden. Aan het eind van die geschiedenis staat Alma zelf, als de laatste schakel in de familieketen.
In korte, trefzekere passages verweeft Anna Maschik het rauwe boerenbestaan met magisch-realistische gebeurtenissen die je doen opkijken én aan het denken zetten. Zo laat ze zien hoe het alledaagse en het wonderlijke elkaar kunnen raken. Haar roman onderzoekt hoe verhalen ons vormen en hoe trauma en veerkracht van generatie op generatie worden doorgegeven. Dat alles gebeurt in een onvergetelijke, bezwerende stijl die je vastpakt en niet meer loslaat.
Beschrijving
In ‘Als je niet gepakt wil worden dood de schapen dan’ schept Anna Maschik een bijzonder universum: een vrouw verandert langzaam maar zeker in een citroenboom, een jongen wordt slapend geboren en een grootmoeder steelt ’s nachts dakpannen… Tegelijkertijd is dit boek ook een familieroman die de harde werkelijkheid van het boerenleven blootlegt. Hoofdpersoon Alma volgt haar familiegeschiedenis vier generaties terug en beschrijft hoe haar moeder, grootmoeder en overgrootmoeder hun lot, lichamen én geheimen met elkaar deelden. Aan het eind van die geschiedenis staat Alma zelf, als de laatste schakel in de familieketen.
In korte, trefzekere passages verweeft Anna Maschik het rauwe boerenbestaan met magisch-realistische gebeurtenissen die je doen opkijken én aan het denken zetten. Zo laat ze zien hoe het alledaagse en het wonderlijke elkaar kunnen raken. Haar roman onderzoekt hoe verhalen ons vormen en hoe trauma en veerkracht van generatie op generatie worden doorgegeven. Dat alles gebeurt in een onvergetelijke, bezwerende stijl die je vastpakt en niet meer loslaat.
Details
| EAN : | 9789023964049 |
| Uitgever : | VBK Media |
| Vertaler : | Irene Dirkes |
| Publicatie datum : | 11-03-2026 |
| Uitvoering : | Hardback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 221 mm |
| Breedte : | 145 mm |
| Dikte : | 26 mm |
| Gewicht : | 388 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 223 |
| Keywords : | familiekronieken;lotsbestemming;mens en dier;schijn en werkelijkheid;intergenerationeel trauma;romans |