Danswoede
Vincent Merjenberg
Nederlands | 16-04-2026 | 286 pagina's
9789025472979
Paperback / softback
Bekijk inkijkexemplaar
23,99
Korte beschrijving/Annotatie
Een schrijver ontdekt dat zijn succesroman het resultaat is van manipulatie door een specialist op het gebied van middeleeuwse dansmanieën. Hij betreedt het grensgebied tussen gekte en overgave.
Tekst achterflap
Wanneer de van een psychose herstellende schrijver Elias naar het sterfbed van zijn oude mentor Encke wordt geroepen, denkt hij afscheid te nemen van de man die hem zijn doorbraak bezorgde. Encke – briljant, charismatisch en raadselachtig – was degene die Elias hielp bij het schrijven van zijn succesroman over de mysterieuze middeleeuwse dansziekte die mensen liet dansen tot ze bezweken.
Maar in de afgelegen bossen van het oosten van Duitsland verandert afscheid al snel in confrontatie. Wat Elias beschouwde als een poging om te ontsnappen aan een belaste familiegeschiedenis van waanzin en een verstikkende moeder, blijkt onderdeel te zijn van een duister, zorgvuldig opgezet experiment. Naarmate de waarheid zich ontvouwt, vervaagt de grens tussen geschiedenis en hallucinatie, tussen herinnering en manipulatie, en moet Elias zich afvragen: was hij ooit werkelijk de auteur van zijn eigen verhaal?
Beschrijving
Wanneer de van een psychose herstellende schrijver Elias naar het sterfbed van zijn oude mentor Encke wordt geroepen, denkt hij afscheid te nemen van de man die hem zijn doorbraak bezorgde. Encke – briljant, charismatisch en raadselachtig – was degene die Elias hielp bij het schrijven van zijn succesroman over de mysterieuze middeleeuwse dansziekte die mensen liet dansen tot ze bezweken.
Maar in de afgelegen bossen van het oosten van Duitsland verandert afscheid al snel in confrontatie. Wat Elias beschouwde als een poging om te ontsnappen aan een belaste familiegeschiedenis van waanzin en een verstikkende moeder, blijkt onderdeel te zijn van een duister, zorgvuldig opgezet experiment. Naarmate de waarheid zich ontvouwt, vervaagt de grens tussen geschiedenis en hallucinatie, tussen herinnering en manipulatie, en moet Elias zich afvragen: was hij ooit werkelijk de auteur van zijn eigen verhaal?
Details
| EAN : | 9789025472979 |
| Uitgever : | Atlas-Contact |
| Publicatie datum : | 16-04-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 211 mm |
| Breedte : | 136 mm |
| Dikte : | 24 mm |
| Gewicht : | 348 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 286 |
| Keywords : | schrijverschap;dans;schijn en werkelijkheid;romans |