Zeven Habsburgse zussen
Veronica Buckley
Nederlands | 23-04-2026 | 560 pagina's
9789045037424
Paperback / softback
Bekijk inkijkexemplaar
34,99
Korte beschrijving/Annotatie
Een meeslepende geschiedenis van zeven Habsburgse zussen. Hoe de uiteenlopende levens van de zeven prinsessen het moderne Europa vormden.
Tekst achterflap
Eeuwenlang hadden de Habsburgers aan de top van de macht gestaan. Maar in 1764 verkeerde de roemruchte dynastie in een hachelijke positie. Na een tumultueuze troonsbestijging en twee lange oorlogen kampte keizerin Maria Theresia met enorme schulden, ontevreden onderdanen en wankelende politieke allianties. Getrouw aan de Habsburgse traditie zocht de keizerin de oplossing in huwelijkspolitiek. Haar zeven dochters moesten dienen als pionnen in het meedogenloze schaakspel van de achttiende-eeuwse dynastieke diplomatie.
Zeven dochters, zeven lotgevallen: De een kwam terecht in het machtigste hof van Europa, de ander in een koninklijk in verval: de zoekende Marianne; de grande dame Marie Christine; de verminkte schoonheid Elisabeth; de grillige Amalia van Parma; de energieke koningin van Napels en Sicilië Carolina; de tragische bruid Josepha; en de jongste, Antonia, beter bekend als Marie Antoinette. Zeven Habsburgse zussen toont het drama, de tragedie en de komedie van deze buitengewone maar o zo menselijke levens – een meeslepend portret van een schitterende wereld op de rand van de ondergang.
Beschrijving
Eeuwenlang hadden de Habsburgers aan de top van de macht gestaan. Maar in 1764 verkeerde de roemruchte dynastie in een hachelijke positie. Na een tumultueuze troonsbestijging en twee lange oorlogen kampte keizerin Maria Theresia met enorme schulden, ontevreden onderdanen en wankelende politieke allianties. Getrouw aan de Habsburgse traditie zocht de keizerin de oplossing in huwelijkspolitiek. Haar zeven dochters moesten dienen als pionnen in het meedogenloze schaakspel van de achttiende-eeuwse dynastieke diplomatie.
Zeven dochters, zeven lotgevallen: De een kwam terecht in het machtigste hof van Europa, de ander in een koninklijk in verval: de zoekende Marianne; de grande dame Marie Christine; de verminkte schoonheid Elisabeth; de grillige Amalia van Parma; de energieke koningin van Napels en Sicilië Carolina; de tragische bruid Josepha; en de jongste, Antonia, beter bekend als Marie Antoinette. Zeven Habsburgse zussen toont het drama, de tragedie en de komedie van deze buitengewone maar o zo menselijke levens – een meeslepend portret van een schitterende wereld op de rand van de ondergang.
Details
| EAN : | 9789045037424 |
| Uitgever : | Atlas-Contact |
| Publicatie datum : | 23-04-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 231 mm |
| Breedte : | 152 mm |
| Dikte : | 37 mm |
| Gewicht : | 752 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 560 |
| Keywords : | habsburg |